Znaleziono 0 artykułów
18.10.2023

Najgłośniejsze gwiazdorskie rozwody wszech czasów

18.10.2023
Fot. Getty Images

W Hollywood miłość nie trwa wiecznie. A rozwody gwiazd bulwersują, poruszają, wywołują kontrowersje. Przypominamy najgłośniejsze z nich. 

Marzenie o baśniowym happy endzie – „I żyli długo i szczęśliwie” – w Hollywood rzadko się ziszcza. Związki gwiazd, które kończą się równie szybko, jak się zaczęły, stają się pożywką dla tabloidów. Małżeństwo Nicolasa Cage’a trwało cztery dni. Przed Kimye Kim Kardashian poślubiła Krisa Humphriesa, a już po 72 dniach się rozwiodła, powołując się na niemożliwe do pogodzenia różnice. Przypominamy najgłośniejsze rozwody gwiazd.

Reese Witherspoon i Jim Toth: Szacunek do tego, co stworzyliśmy

Gdy Witherspoon i Toth ogłosili rozstanie w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie 24 marca 2023 roku, podkreślali, że podjęli tę „trudną decyzję” z „wielką troską i rozwagą”. Gwiazda „The Morning Show” zdradziła również, jak czuła się po ujawnieniu informacji o rozwodzie: – Myślę o tym, jak wielu ludzi przechodzi przez to samo. Witherspoon, która ma z Tothem 10-letniego syna Tennessee, powiedziała też: – Spędziliśmy razem wspaniałe lata i idziemy naprzód, czując głęboką miłość, życzliwość i szacunek do wszystkiego, co razem stworzyliśmy.

Pamela Anderson i Jon Peters: Miłość to proces

Fot. Getty Images

W lutym 2020 roku Pamela Anderson i magnat filmowy Jon Peters ogłosili separację po zaledwie 12 dniach małżeństwa. Para wzięła sekretny ślub w styczniu. Poznali się w latach 80. na imprezie w rezydencji „Playboya” i od tamtego czasu utrzymywali ze sobą kontakt. – Będziemy wdzięczni za wsparcie w czasie, który spędzimy osobno, przewartościowując to, czego chcemy od życia i od siebie nawzajem – powiedziała wtedy Anderson. – Życie to podróż, a miłość to proces.

Jenna Dewan i Channing Tatum: Koniec filmu

Fot. Getty Images

Dewan i Tatum poznali się w 2006 roku na planie filmu tanecznego „Step Up: Taniec zmysłów”. Para wzięła ślub w roku 2009, a w 2013 powitała na świecie córkę Everly. W kwietniu 2018 roku opublikowali oświadczenie, w którym ogłosili, że rozwodzą się po blisko dziewięciu latach małżeństwa.

Jennifer Aniston i Justin Theroux: To nie był raj na ziemi

Fot. Getty Images

Aktorska para poznała się w 2007 roku na planie filmu „Jaja w tropikach”, a wkrótce potem spotkała się ponownie podczas pracy nad „Raj na ziemi” w 2011. Następnie zaczęli się spotykać, by zaręczyć się w 2012 roku. Aniston i Theroux cieszyli się długim narzeczeństwem, ale w końcu, w 2015 roku, wzięli ślub podczas prywatnej ceremonii w Bel Air. Po dwóch i pół roku małżeństwa ogłosili rozstanie w lutym 2018 roku.

Usher i Grace Miguel: Ciche rozstanie

Fot. Getty Images

Piosenkarz i Miguel zaczęli spotykać się w 2009 roku, niedługo po rozwodzie Ushera z pierwszą żoną Tameką Foster. Miguel przyjęła jego oświadczyny w 2015 roku. Po prawie 10 wspólnych latach oraz 2,5 latach małżeństwa para rozstała się w końcu w marcu 2018 roku.

Johnny Depp i Amber Heard: Małżeństwo zakończone procesem

Depp i Heard poznali się na planie „Dziennika zakrapianego rumem” w 2011 roku. Zaczęli się spotykać w 2014 roku po rozstaniu Deppa z jego wieloletnią partnerką, Vanessą Paradis. Zaręczyli się jeszcze w tym samym roku i pobrali na Bahamach w 2015. W maju 2016 roku Heard złożyła wniosek o zakaz zbliżania się i rozwód, powołując się na przemoc fizyczną i słowną. Ich rozwód został sfinalizowany 13 stycznia 2017 roku. W ramach ugody Heard otrzymała siedem milionów dolarów, które w całości przekazała na organizacje charytatywne wspierające ofiary przemocy domowej.

Ben Stiller i Christine Taylor: Powrót po rozstaniu

Dwójka aktorów poznała się w 1999 roku na planie serialu telewizyjnego i szybko się w sobie zakochała. Pobrali się już rok później, 13 maja 2000 roku. Po 17 latach i narodzinach dwójki dzieci wydawało się, że ich przeznaczeniem jest wspólna przyszłość. Jednak 25 maja 2017 roku ze smutkiem ogłosili, że się rozwodzą. Nie było to jednak ostateczne rozstanie. W wywiadzie opublikowanym na łamach „Esquire’a” w lutym 2022 gwiazdor filmu „Zoolander” zdradził, że on i Taylor znowu są razem, po tym jak zdecydowali się wspólnie zamieszkać po wybuchu pandemii.

Chris Martin i Gwyneth Paltrow: Conscious uncoupling

Fot. Getty Images

Gwyneth Paltrow określiła ich rozwód słynnymi już słowami „świadome odparowanie”. Po dziesięciu latach małżeństwa i narodzinach dwójki dzieci rozwiedli się 14 lipca 2016 roku. Jako powody rozstania podawano dzielącą ich odległość i wyczerpujące grafiki.

Kaley Cuoco i Ryan Sweeting: Nałóg silniejszy niż miłość

Gwiazda „Teorii wielkiego podrywu” wyszła za zawodowego tenisistę w roku 2013 po sześciu miesiącach związku. Małżeństwo przetrwało 21 miesięcy. Rozwiedli się 6 maja 2016 roku. Kaley Cuoco ujawniła później, że Sweeting uzależnił się od środków przeciwbólowych i nie wykazywał woli wyjścia z nałogu, co doprowadziło do rozpadu ich związku.

Kris i Caitlyn Jenner: Rodzina, rozwód, tranzycja

Po ślubie w roku 1991 para dodała do gromadki ósemki dzieci z poprzednich małżeństw dwójkę wspólnych. Rozstali się 1 czerwca 2013, a ich rozwód został sfinalizowany 23 marca 2015. Po rozwodzie Caitlyn rozpoczęła publiczną tranzycję, kończąc życie jako Bruce, a zaczynając jako Caitlyn.

Jennifer Garner i Ben Affleck: Prawie na zawsze

Fot. Getty Images

Mając na koncie dziesięć lat małżeństwa i trójkę dzieci, Ben Affleck i Jennifer Garner wydawali się parą na zawsze. Poznali się na planie „Pearl Harbor” w roku 2000, a wspólny związek rozpoczęli w 2004, po tym jak oboje rozstali się z poprzednimi partnerami. Pobrali się w czasie egzotycznej ceremonii na wyspach Turks i Caicos w 2005. Rozwiedli się w 2015 roku, wśród plotek o romansie Afflecka z nianią.

Miranda Lambert i Blake Shelton: Dom pełen zwierząt

Poznali się w roku 2005, gdy wykonali duet na koncercie dla Country Music Television. Blake Shelton pozostawał wtedy w związku małżeńskim ze swoją pierwszą żoną, Kaynette Gern, więc zaczęli się spotykać dopiero po jego rozwodzie w 2006. Nie mieli dzieci, ale posiadali 15 adoptowanych zwierząt. Pod koniec trwającego dziesięć lat związku pojawiły się plotki o niewierności obojga z nich. Ich rozwód został sfinalizowany w roku 2015.

Gwen Stefani i Gavin Rossdale: Zdrada z nianią

To była idealna rockandrollowa para. Gwiazda No Doubt poznała lidera Bush, gdy w 1998 roku jej zespół wystąpił przed jego kapelą. W 2002 byli już małżeństwem. Do roku 2014 dorobili się trzech synów. Wszystko zaczęło się psuć po rzekomym romansie Rossdale’a z nianią, a w 2015 doszło do rozwodu.

Marc Anthony i Jennifer Lopez: Ten niewłaściwy

Marc Anthony i Jennifer Lopez poznali się w roku 1998 za kulisami przedstawienia na Broadwayu, w którym grał Anthony („The Capeman”). Pracowali ze sobą przy wielu projektach, ale zaczęli się spotykać dopiero w roku 2004. Po sześciu miesiącach związku wzięli ślub podczas ceremonii zorganizowanej w ogrodzie domu Lopez w Beverly Hills. Ich miłość ożyła na ekranach w filmie „Pieśniarz” z 2007 roku, a w 2008 powitali na świecie bliźnięta Emme Maribel Muniz i Maximilliana Davida Muniza. 16 czerwca 2014 roku wzięli rozwód. W wywiadzie, którego Lopez udzieliła magazynowi „W” w 2016 roku, otwarcie o nim mówiła: – Bardzo szybko zrozumiałam, że małżeństwo nie było dobrą decyzją…

Heidi Klum i Seal: Wzajemne pretensje

Fot. Getty Images

Supermodelka i piosenkarz wzięli ślub w Meksyku w roku 2005, a w każdą rocznicę zgodnie z romantycznym zwyczajem odnawiali przysięgę. W ciągu trwającego prawie 10 lat małżeństwa urodziła się im trójka dzieci. Rozwiedli się w 2014 roku, a plotki głosiły, że Seal ostro imprezował i miał problem z utrzymaniem nerwów na wodzy. On z kolei oskarżał Heidi Klum o romans z ochroniarzem.

Mariah Carey i Nick Cannon: Rozwód diwy

Mariah Carey zaczęła spotykać się z Nickiem Cannonem w 2008 i wyszła za niego w tym samym roku podczas sekretnej ceremonii na Bahamach. 30 kwietnia 2011 powitali na świecie bliźniaki Moroccana i Monroe. W kolejnych latach oddalili się jednak od siebie i w końcu rozwiedli się w grudniu 2014 roku.

Téa Leoni i David Duchovny: Rozpad rodziny

Aktorzy poznali się w roku 1997 i byli małżeństwem przez 17 lat. W tym czasie urodziła im się dwójka dzieci, Madelaine i Kyd. Rozstawali się na jakiś czas w 2011 i 2008, a w tym samym roku Duchovny udał się na terapię uzależnienia od seksu. Ich rozwód został sfinalizowany 14 czerwca 2014 roku.

Orlando Bloom i Miranda Kerr: Pierwsza miłość

Orlando Bloom oświadczył się Mirandzie Kerr w 2009 roku, a ślub wzięli 22 lipca 2010 roku. W sierpniu Kerr ujawniła, że jest w ciąży. W roku 2011 powitali na świecie syna, Flynna. Plotki o rozstaniu pojawiły się w 2012, a do rozwodu doszło w październiku 2013 roku.

Katie Holmes i Tom Cruise: Miłość w cieniu sekty

To para, która dosłownie za sobą szalała – pamiętacie moment, gdy Tom Cruise skakał po kanapie Opry, gdy ta zapytała go, jak ma się ich związek? Podobno do ich rozstania w dużej mierze przyczyniła się przynależność Cruise’a do scjentologów – chciał, by ich córka, Suri, w młodym wieku włączyła się w działalność organizacji.

Russell Brand i Katy Perry: Nie znamy się

Amerykańska piosenkarka poznała brytyjskiego komika w czasie rozdania MTV Video Music Awards w 2009 roku, a w 2010 byli już małżeństwem. Russell Brand wniósł pozew o rozwód w grudniu 2011 roku, po 14 miesiącach małżeństwa. Według Perry od tego czasu ze sobą nie rozmawiali.

Elin Nordegren i Tiger Woods: Rozwód za sto milionów

Fot. Getty Images

Uwielbiany przez Amerykanów mistrz golfa publicznie przyznał się do zdrady żony, z którą był małżeństwem od sześciu lat w 2010 roku, a niecały rok później ich związek oficjalnie się zakończył. Woods zszargał swoją reputację w świecie sportu i w końcu musiał zapłacić Nordegren ponad 100 milionów dolarów.

Robin Wright i Sean Penn: Rozstanie po latach

Przed rozstaniem w 2010 roku Robin Wright i Sean Penn byli małżeństwem przez 14 lat. Choć ich związek przechodził w tym czasie różne burzliwe chwile, rozwód był nie lada szokiem, bo wydawało się, że zawsze udawało im się dojść do porozumienia.

Heather Mills i Paul McCartney: Sądowa batalia

Po sześciu latach małżeństwa sir Paul rozstał się z Mills, a rozstanie to z pewnością nie należało do najprzyjemniejszych. Stoczyli bardzo medialną bitwę na łamach tabloidów, a Mills w końcu otrzymała około 48,6 miliona dolarów, choć żądała prawie pięć razy więcej.

Guy Ritchie i Madonna: Małżeństwo nie dla niej

Material Girl wyszła za reżysera Ritchiego w 2000 roku, a rozstali się prawie osiem lat później. Mają wspólnego syna, Rocco, a przyczyną rozstania było podobno to, że, jak Madonna powiedziała w 2012 roku, małżeństwo „nie wyglądało tak, jak to sobie wyobrażałam”.

Ryan Phillippe i Reese Witherspoon: Szkoła uczuć

Fot. Getty Images

Jeśli widzieliście kiedyś film „Szkoła uwodzenia”, zdajecie sobie sprawę, dlaczego ten nagły rozwód był szczególnie druzgocący. Phillippe i Witherspoon poznali się, gdy mieli niewiele ponad 20 lat i wkrótce potem wzięli ślub. Zanim zakończyli małżeństwo, byli razem prawie osiem lat.

Kid Rock i Pamela Anderson: Ślub w bikini

Pamela Anderson i Kid Rock poznali się za kulisami koncertu VH1 Divas. Potem wielokrotnie się rozstawali i do siebie wracali. Ich relacja z pewnością miała się dobrze, gdy w kwietniu 2006 roku wzięli spontaniczny ślub na jachcie. Panna młoda ubrana była w białe bikini, a pan młody miał na sobie biały T-shirt. Jednak po zaledwie 122 dniach się rozwiedli.

Renée Zellweger i Kenny Chesney: Oszukana żona

W roku 2005 roku Renée Zellweger wyszła za piosenkarza country Kenny’ego Chesneya na karaibskiej wyspie St. John należącej do Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Poznali się podczas charytatywnego Koncertu Nadziei zorganizowanego przez NBC w ramach pomocy ofiarom tsunami i wzięli ślub po pięciu miesiącach związku. Cztery miesiące później Zellweger załatwiła jego unieważnienie, powołując się na „oszustwo” ze strony Chesneya.

Brad Pitt i Jennifer Aniston: Zbyt idealni

Wydawało się, że tej dwójce naprawdę niczego nie brakuje. Byli szaleńczo zakochani, odnosili niesamowite sukcesy i znajdowali się na liście najpiękniejszych ludzi Hollywoodu. Niestety pięć lat po wystawnej ceremonii ślubnej w Malibu para rozwiodła się w 2005 roku. Przypuszczalnym powodem rozstania był romans Pitta z Angeliną Jolie na planie filmu „Pan i pani Smith”.

Meg Ryan i Dennis Quaid: Romans i rozstanie

Opinia publiczna odebrała rozwód Ryan i Quaida jako katastrofę rodem z komedii romantycznej. W roku 2000 światło dzienne ujrzały doniesienia o romansie Ryan z występującym z nią w „Dowodzie życia” Russellem Crowem. Ryan i Quaid mają syna, Jacka, który w momencie ich rozstania miał osiem lat.

Tom Cruise i Nicole Kidman: Rozstanie przez sektę

Para poznała się na planie filmu „Szybki jak błyskawica” w roku 1989. W grudniu 1990 roku byli już małżeństwem. Kidman miała wtedy 23 lata, Cruise 28. W czasie trwania ich małżeństwa wystąpili razem w kilku filmach i adoptowali dwójkę dzieci. Cruise złożył pozew o rozwód w lutym 2011 roku. Powszechnie uważa się, że rozstanie było efektem presji wywieranej przez scjentologów.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Vogue
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Najgłośniejsze gwiazdorskie rozwody wszech czasów
Proszę czekać..
Zamknij