Znaleziono 0 artykułów
23.04.2024

Wszystkie portrety księcia George’a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa

23.04.2024
Księżniczka Charlotte (Fot. Kensington Palace)

Księżna Walii Kate i następca brytyjskiego tronu William w każde urodziny George’a, Charlotte i Louisa publikują oficjalne portrety swoich dzieci. Większość zdjęć robi sama księżna Kate. Oto wszystko, co warto wiedzieć o najmłodszym pokoleniu rodziny królewskiej.

Ze względu na naszą rodzinę robimy wszystko, by poradzić sobie z tą sytuacją prywatnie. Chciałabym wytłumaczyć George’owi, Charlotte i Louisowi, co się dzieje, w sposób odpowiedni do ich wieku. I zapewnić ich, że wszystko będzie w porządku – mówiła księżna Kate w oficjalnym oświadczeniu, w którym zdradziła, że wykryto u niej nowotwór. Żona księcia Williama podkreśliła, jak istotna jest teraz dla niej rola matki. Kate chce spędzać jak najwięcej czasu z dziećmi. Oto co warto wiedzieć o George’u, Charlotte i Louisie.

Książę George: Pierworodny syn  

Drugi w kolejce do brytyjskiego tronu – Jerzy z Walii – przyszedł na świat 22 lipca 2013 r. George Alexander Louis of Wales urodził się w Szpitalu Świętej Marii. – To niezwykły czas. Każdy rodzic wie, jak teraz się czujemy – mówiła księżna Kate, opuszczając szpital z noworodkiem. W kwietniu 2014 r. niespełna roczny George odbył z rodzicami pierwszą oficjalną podróż zagraniczną do Australii i Nowej Zelandii. – Przyjdzie czas, by wprowadzić George’a w jego obowiązki. Na razie liczy się przede wszystkim jego bezpieczeństwo i dobrostan – mówił książę William, gdy jego syn miał trzy lata. George stopniowo przyuczany jest do dworskiego życia – podczas koronacji dziadka, Karola III, jako jedyny z rodzeństwa pełnił specjalnie zaplanowaną rolę w uroczystości (opublikowano też oficjalny portret pokazujący trzy pokolenia Windsorów – Karola, Williama i George’a). George na co dzień uczęszcza do Lambrook School niedaleko Adelaide Cottage na terenie zamku Windsor, gdzie mieszka z rodzicami. Mówi się, że George interesuje się przede wszystkim sportem (chodzi na mecze rugby, piłki nożnej i tenisa) i sztuką – tę drugą pasję dzieli z mamą oraz dziadkiem, który uwielbia malować. 

Z okazji urodzin syna książę i księżna publikują portrety George’a.

Na roczek pokazano chłopca w towarzystwie rodziców w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej.

(Fot. Getty Images)

Na portret dwulatka wykorzystano zdjęcie Mario Testino z chrzcin młodszej siostry George’a – Charlotte.

 

Jako trzylatek z portretu syn Williama i Kate bawił się z rodzinnym psem, Lupo.

 

Gdy skończył cztery lata, sfotografowano go w pałacu Kensington.

 

 

Rok później pięcioletni George pozował przed obiektywem Matta Porteousa po chrzcinach Louisa.

 

Kolejne zdjęcie zrobiła księżna Kate, uwieczniając pierworodnego w koszulce sportowej na murawie boiska.

 

Na siódme urodziny przygotowano dwa portrety utrzymane w odcieniach zieleni – na obu George uśmiecha się, a jego włosy są lekko zmierzwione.

 

 

Ósme urodziny celebrowano fotografią George’a ze spaceru po łące.

 

 

Na zdjęciu z okazji dziewiątych urodzin przyszły król Wielkiej Brytanii pozuje w błękitnej polówce na plaży.

 

Na ostatnim – z okazji dziesiątych urodzin – najstarszego syna pary sfotografowano na schodach. 

 

W rozmowie z Natalią zagłębimy się w fascynujący świat trendów i dowiemy się, jak przewidywanie przyszłych zmian pomaga kształtować strategie dla biznesów i indywidualnych działań. Natalia podzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat tego, jak obecne i nadchodzące trendy wpływają na nasze codzienne życie, jakie wyzwania niosą ze sobą nadchodzące dekady, oraz jak możemy się przygotować na zmieniającą się rzeczywistość.

Księżniczka Charlotte: Mała dama 

Karolina z Walii, czyli Charlotte Elizabeth Diana (na cześć prababci, królowej Elżbiety II, i Lady Di), urodziła się 2 maja 2015 r. Zajmuje obecnie trzecie miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Tak jak brat po raz pierwszy odbyła podróż zagraniczną przed pierwszymi urodzinami – tyle że prywatną, a nie oficjalną, w Alpy Francuskie. We wrześniu odwiedziła z rodzicami i starszym bratem Kanadę. Podobno obdarzona silnym charakterem „Lottie” rządzi całą rodziną. Księżniczka interesuje się tańcem, akrobatyką, gotowaniem i sztuką. Uczęszcza do szkoły razem z George’em. Mówi się o księżniczce, że zawsze była przebojowa, w przeciwieństwie do najstarszego syna Kate i Williama, który wydaje się odrobinę nieśmiały. 

Kate i William dzielą się zdjęciami Charlotte z okazji jej kolejnych urodzin. Gdy skończyła roczek, Charlotte pokazano podczas zabawy w dziecinnym pokoju.

 

Dwuletnia Charlotte pozowała z nieśmiałym uśmiechem przed obiektywem mamy.

 

Zdjęcie opublikowane w trzecie urodziny pokazuje Charlotte w pierwszy dzień żłobka Willcocks Nursery School.

 

Na czwarte urodziny przygotowano aż trzy zdjęcia Charlotte bawiącej się na łące.

 

Piąte urodziny Charlotte świętowała podczas lockdownu. Księżna sfotografowała ją, gdy dziewczynka pomaga roznosić jedzenie pod domy potrzebujących.

 

 

Spontaniczne zdjęcie z okazji szóstych urodzin zrobiła mama Charlotte, księżna Kate.

 

Gdy skończyła siedem lat, Charlotte pozowała na łące z pieskiem Orlą.

 

Ośmiolatka na jednym zdjęciu pozuje w białej sukience, a na drugim znów przytula Orlę.

 

Już wkrótce zostanie opublikowane zdjęcie z okazji dziewiątych urodzin. 

Książę Louis: Uroczy psotnik 

Ulubieniec Brytyjczyków – niesforny Louis – urodził się 23 kwietnia 2018 r. w tym samym szpitalu, co jego starsze rodzeństwo. Louis Arthur Charles zajmuje czwarte miejsce w kolejce do tronu. W 2022 r. podbił serca poddanych, robiąc zabawne miny z balkonu Buckingham Palace podczas uroczystości Trooping the Color z okazji platynowego jubileuszu Elżbiety II. – Wszyscy świetnie się bawiliśmy, zwłaszcza Louis – napisali potem Kate i William w mediach społecznościowych. Na koronacji dziadka, Karola III, Louis machał do tłumów, tańczył i podskakiwał. Louis uczęszczał do Willcocks Nursery School, a we wrześniu 2022 r. dołączył do rodzeństwa w Lambrook School.

Co roku poddani mogą oglądać oficjalne portrety Louisa.

Kate sfotografowała najmłodszego syna w uroczych sweterkach z okazji jego roczku.

 

Charakter Louisa było widać na portrecie z okazji drugich urodzin, gdzie widać syna Williama i Kate z dłońmi pomalowanymi kolorowymi farbami.

 

Trzyletniego chłopca pokazano na rowerku biegowym.

 

Rok później pozował na plaży w okolicach Norfolk.

 

Na piąte urodziny stanął przed obiektywem Millie Pilkington w rodzinnym ogrodzie. 

 

Najnowszy portret opublikowano z okazji szóstych urodzin najmłodszego syna księżnej i księcia Walii.

 

Anna Konieczyńska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Wszystkie portrety księcia George’a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa
Proszę czekać..
Zamknij