Znaleziono 0 artykułów
11.09.2020

Dobrana para

11.09.2020
Emma Stone i Ryan Gosling (Fot. East News)

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, Emma Stone i Ryan Gosling, Meg Ryan i Tom Hanks – od lat na planie kolejnych filmów grają małżonków, zakochanych albo najlepszych kumpli. Często są też bliskimi przyjaciółmi w życiu prywatnym. Przedstawiamy najlepsze aktorskie pary ostatnich dekad.

Emma Stone i Ryan Gosling

Emma Stone i Ryan Gosling (Fot. East News)

W nagrodzonym pięcioma Oscarami filmie „La La Land” (Stone zwyciężyła, a Gosling był nominowany) ona zagrała aspirującą aktorkę Mię, a on jazzmana Sebastiana. Choć się kochają, ambicje zawodowe nie pozwalają im stworzyć szczęśliwego związku. Wcześniej zagrali zakochanych w 2011 r. w komedii romantycznej „Kocha, lubi, szanuje”, oglądaliśmy ich razem też w „Gangster Squad. Pogromach mafii” z 2013 r.

Helena Bonham Carter i Johnny Depp

Helena Bonham Carter i Johnny Depp (Fot. East News)

Oboje znani z dziwacznych ról, Helena Bonham Carter i Johnny Depp, pracowali razem nad siedmioma filmami, wiele z nich zostało wyreżyserowanych przez Tima Burtona (były partner Carter). Były to m.in.: „Charlie i fabryka czekolady” (2006), „Gnijąca panna młoda” (2006), „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street” (2007) i „Alicja w Krainie Czarów” (2010).

Viola Davis i Allison Janney

Viola Davis i Allison Janney (Fot. East News)

Zdobywczynie Oscara Viola Davis i Allison Janney po raz pierwszy pracowały razem w 2011 r. nad filmem „Służące”, a następnie zostały obsadzone w biografii Jamesa Browna „Get On Up” w 2014 r. Para wystąpi razem w filmie Amazona „Troop Zero”, komedii osadzonej w późnych latach 70.

Amy Adams i Christian Bale

Amy Adams i Christian Bale (Fot. East News)

Rudowłosa piękność i aktor charakterystyczny słynący z drastycznych metamorfoz zgromadzili już trzy podwójne nominacje do Oscarów – za „Fightera” w 2010 r. (statuetkę zdobył wtedy Bale), „American Hustle” w 2013 r. i „Vice’a”, biografię wiceprezydenta Dicka Cheneya z 2019 r.

Meg Ryan i Tom Hanks (Fot. East News)

Meg Ryan i Tom Hanks

Meg Ryan i Tom Hanks (Fot. East News)

Król i królowa komedii romantycznych wystąpili razem w czterech filmach, w tym w ponadczasowych „Bezsenności w Seattle” (1993) i „Masz wiadomość” (1998). Ich najnowszym projektem był film  „Ithaca” w jej reżyserii, którego premiera odbyła się w 25. rocznicę ich pierwszego wspólnego filmu – „Joe kontra wulkan”.

Tina Fey i Amy Poehler

Tina Fey i Amy Poehler (Fot. East News)

Znane z „Saturday Night Live”, Tina Fey i Amy Poehler, pojawiły się razem w wielu produkcjach filmowych, w tym: „Baby Mama” (2008), „Anchorman 2” (2013) i „Siostry” (2015). Historia siostrzeństwa na dużym ekranie została również pokazana w kultowych „Wrednych dziewczynach” (2004), do których scenariusz, dla siebie i Poehler, stworzyła Fay.

Bruce Willis i Samuel L. Jackson

Bruce Willis i Samuel L. Jackson (Fot. East News)

Najbardziej znani są ze wspólnego występu w filmie „Szklana pułapka”, jednak Bruce Willis i Samuel L. Jackson przez lata współpracowali razem nad wieloma produkcjami. Były to m.in.: „Pulp Fiction”, gdzie w 1994 r. wcielili się w role starzejącego się boksera i zabójcy, następnie thriller o superbohaterach „Niezniszczalny” (2000). Ponownie spotkali się na planie ekranizacji komiksu M. Night Shyamalana pt. „Glass”.

Jennifer Lawrence i Bradley Cooper (Fot. East News)

Jennifer Lawrence i Bradley Cooper

Jennifer Lawrence i Bradley Cooper (Fot. East News)

Po raz pierwszy razem pojawili się na ekranie w 2012 r. w „Poradniku pozytywnego myślenia”, mrocznej komedii romantycznej, za którą Lawrence zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki. Ale tak naprawdę pracowali ze sobą już w filmie „Serena”, który ujrzał światło dzienne w 2014 r. Lawrence i Cooper wystąpili też razem w „American Hustle”, obok Adams i Bale’a.

Julia Roberts i Richard Gere

Julia Roberts i Richard Gere (Fot. East News)

Kiedy Julia Roberts w 1990 r. wskoczyła w wysokie kozaki najsłynniejszej seksworkerki Hollywood, Vivian Ward, w filmie „Pretty Woman” (rolę, którą Meg Ryan głośno odrzuciła), nie tylko od razu została okrzyknięta supergwiazdą, lecz także zapoczątkowała trwającą całe życie przyjaźń z Richardem Gere‘em. Ich współpraca przyniosła tak wielki sukces, że zostali znowu połączeni w 1999 r. w filmie „Uciekająca panna młoda”. Gere zdradził ostatnio, że czeka ich więcej wspólnych filmów.

Drew Barrymore i Adam Sandler

Drew Barrymore i Adam Sandler (Fot. East News)

Po raz pierwszy duet podbił serca w 1998 r. w „Od wesela do wesela”, gdzie pokazali łączącą ich chemię. Na ekranie pojawili się ponownie w 2004 r. w wyciskaczu łez „50 pierwszych randek”. Dziesięć lat później Sandler i Barrymore dobrali się w kolejnej komedii romantycznej – „Rodzinne rewolucje”, gdzie grali dwóch samotnych rodziców, którzy odnaleźli się w południowoafrykańskim kurorcie.

Ben Stiller i Owen Wilson

Ben Stiller i Owen Wilson (Fot. East News)

Komediowy duet wystąpił razem w 13 filmach w ciągu dwóch dekad. Były to tytuły, takie jak: „Starsky & Hutch” (2004), trzech filmach z serii „Poznaj moich rodziców” i dwóch „Zoolanderach”. Razem również pojawili się w artystycznym „Genialnym klanie” Wesa Andersona z 2001 r.

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio (Fot. East News)

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio (Fot. East News)

Na zawsze zapamiętamy ich jako Rose i Jacka z „Titanica”, który został nagrodzony rekordową liczbą 11 Oscarów w 1998 r., dorównując „Ben-Hurowi” (1959). Para, będąca przyjaciółmi od ponad 20 lat, spotkała się znowu na ekranie w 2008 r. w „Drodze do szczęścia”, gdzie grali młodą amerykańską parę zmagającą się z dusznym konformizmem przedmieść lat 50.

Kristen Stewart i Jesse Eisenberg

Kristen Stewart i Jesse Eisenberg (Fot. East News)

Podczas gdy Kristen Stewart zyskała sławę dzięki romansowi na i poza ekranem z Robertem Pattinsonem w „Zmierzchu”, godnego partnera filmowego znalazła w postaci gwiazdy „Social Network”, Jessego Eisenberga. Po raz pierwszy zagrali razem w 2009 r. w komedii „Adventureland”, następnie współpracowali w 2015 r. w filmie akcji „American Ultra”, a potem w filmie Woody'ego Allena „Śmietanka towarzyska” z 2016 r. Oboje bronili swojej decyzji o współpracy z reżyserem, mimo postawionych mu zarzutów o wykorzystywanie seksualne, którym niezmiennie zaprzecza.

Ben Affleck i Matt Damon

Ben Affleck i Matt Damon (Fot. East News)

Bliscy przyjaciele, Ben Affleck i Matt Damon, zyskali sławę po tym, jak wspólnie napisali scenariusz i zagrali w „Buntowniku z wyboru” (1997). Dzięki temu stali się najmłodszymi laureatami nagrody za najlepszy scenariusz oryginalny na Oscarach. Następnie pracowali razem nad serią filmów, m.in. „Dogma” (1999), „Trzeci do pary” (2002) i „Jersey Girl” (2004).

Maggie Cheung i Tony Leung

Maggie Cheung i Tony Leung (Fot. East News)

Najbardziej znani z głównych ról w arcydziele „Spragnieni miłości”, Maggie Cheung i Tony Leung spotkali się znowu cztery lata później w luźnym sequelu „2046”. Aktorzy z Hongkongu zagrali też razem w 2002 r. w filmie akcji „Hero”.

Emily Chan
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Dobrana para
Proszę czekać..
Zamknij