Znaleziono 0 artykułów
22.08.2020

Zapomniani zakochani

22.08.2020
Matthew Perry i Julia Roberts na planie "Przyjaciół" (Fot. Getty Images)

Niektóre związki były utrzymane w tajemnicy, inne zostały przyćmione kolejnymi romansami albo wypaliły się szybciej. niż rozbłysły – oto gwiazdorskie pary, o których już nie pamiętamy.

Julia Roberts i Matthew Perry

Poznali się na planie „Przyjaciół”. Roberts grała Susie, szkolną koleżankę Chandlera. Ich bohaterowie nie byli sobie pisani, ale między aktorami od razu zaiskrzyło. Po zakończeniu zdjęć, nie chcąc przerywać rozmowy, wyszli razem na kolację, a potem kolejną i jeszcze kolejną. Roberts i Perry byli ikonami lat 90., ale marzyli o związku z dala od kamer. Udało się. Paparazzi uchwycili ich tylko raz, podczas wspólnego spaceru w 1996 roku. Niedługo później rozstali się, ale oboje zawsze ciepło wspominali wspólnie spędzony rok.

Renée Zellweger i Bradley Cooper

Renée Zellweger i Bradley Cooper (Fot. East News)

Aktorski duet poznał się na planie filmu „Przypadek 39”. Ich związek, podobnie jak sam thriller, przeszedł bez echa, a spotykali się ponad dwa lata. W tym czasie zamieszkali razem, podobno rozważali nawet ślub. Każde z nich wolało jednak wtedy skupić się na pracy. Ale gdy jego kariera nabierała rozpędu, jej gwiazda zaczęła przygasać. Po rozstaniu długo dochodzili do siebie. Ponownie spotkali się dopiero w ubiegłym roku na Oscarach. Cooper podszedł wtedy do Zellweger, by pogratulować jej statuetki za rolę Judy Garland. Przez chwilę mówiono nawet, że para znowu zaczęła się spotykać, doniesienia te okazały się jednak nieprawdziwe.

Sofia Coppola i Quentin Tarantino

Sofia Coppola i Quentin Tarantino (Fot. Getty Images)

Po rozwodzie ze Spikiem Jonze’em, który kilka lat później opowiedział o ich małżeństwie w filmie „Ona” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, Coppola szukała pocieszenia w ramionach innego reżysera. Para filmowców znała się od dawna i stale wpadali na siebie podczas wydarzeń branżowych. W końcu postanowili dać sobie szansę. Tarantino i Coppola spotykali się przez dwa lata, ale ostatecznie zabrakło między nimi chemii. Pozostali przyjaciółmi i wielokrotnie podkreślali, że są swoimi największymi fanami.

Cameron Diaz i Justin Timberlake

Cameron Diaz i Justin Timberlake (Fot. East News)

Królowa komedii i książę popu poznali się podczas gali Kids Choice Awards w 2003 roku. Podobno na pierwszą randkę umówili się, schodząc ze sceny, po tym jak ona wręczyła mu statuetkę. Diaz i Timberlake spotykali się przez cztery lata, ale żadne z nich nie chciało się angażować, a na pytania o ślub reagowali śmiechem. Rozstali się w atmosferze skandalu. Jeszcze przed oficjalnym zerwaniem piosenkarz miał po kryjomu spotykać się ze Scarlett Johansson, a potem z Jessicą Biel, swoją przyszłą żoną. Choć doniesień tych nigdy nie potwierdzono, aktorka i piosenkarz pozostali znajomymi, a nawet mogliśmy ich kilkakrotnie oglądać razem na ekranie.

Sandra Bullock i Ryan Gosling

Sandra Bullock i Ryan Gosling (Fot. Getty Images)

Zanim Ryan Gosling poznał Rachel McAdams na planie kultowego już „Pamiętnika”, spotykał się z Sandrą Bullock. Podczas zdjęć do „Śmiertelnej wyliczanki” Bullock zainteresowała się 16 lat młodszym Goslingiem, i to ona zaprosiła go na pierwszą randkę. Jako para zadebiutowali na premierze wspólnej produkcji na festiwalu w Cannes. Kariera Goslinga dopiero miała nabrać tempa, a jej chwilowo stanęła w martwym punkcie.

Linda Evangelista i Kyle MacLachlan 

Linda Evangelista i Kyle MacLachlan (Fot. Getty Images)

Jedna z zapomnianych par lat 90. poznała się na wspólnej sesji w Nowym Jorku. Aktor, oczarowany supermodelką, zdobył się na odwagę i zaprosił ją na kolację. Ona przyjęła zaproszenie i tak rozpoczął się ich związek, który trwał ponad sześć lat. W trzecią rocznicę pierwszego spotkania zaręczyli się, ale nie wyznaczali daty ślubu. Evangelista nosiła pierścionek dwa lata. W tym czasie razem z MacLachlanem odwiedzali salony ślubne i potencjalne miejsca na wesele. Żadne jednak nie chciało naciskać na drugą połówkę. Ostatecznie do ślubu nie doszło, a para rozstała się w 1998 r. Do dziś jednak pozostają przyjaciółmi.

Liv Tyler i Joaquin Phoenix

Liv Tyler i Joaquin Phoenix (Fot. Getty Images)

To miała być miłość na całe życie. Podczas pracy nad filmem „Abbottowie prawdziwi” utrzymywali związek w sekrecie. Byli w tym tak dobrzy, że nawet ich agenci nie mieli pojęcia, że się spotykają. Po premierze filmu Phoenix i Tyler przestali ukrywać uczucie i spędzali razem każdą wolną chwilę. – Zakochałam się w nim, gdy tylko go zobaczyłam – mówiła Tyler, która dla Phoenixa przeszła nawet na weganizm. Niedługo potem para młodych gwiazdorów się rozstała i dziś każde z nich doczekało się rodziny, ale nadal pozostają bliskimi przyjaciółmi. – To był bardzo ważny czas dla nas obojga, ale przestaliśmy się rozwijać i musieliśmy iść dalej – powiedział gwiazdor. – Zawsze możemy jednak na siebie liczyć – dodał.

Jennifer Aniston i John Mayer

Jennifer Aniston i John Mayer (Fot. Getty Images)

Gdy w 2008 roku Jennifer Aniston i John Mayer spotkali się na gali oscarowej, wcale nie mieli się ku sobie – aktorka przyznała, że nawet nie wiedziała, kim jest chłopak o kruczoczarnych włosach. Niedługo później gwiazda „Przyjaciół” i muzyk zaczęli się spotykać, a wszystkie oczy zwróciły się na nich. To był pierwszy poważny związek aktorki od głośnego rozwodu z Bradem Pittem. Szybko okazało się, że Aniston i Mayer zdecydowanie nie są sobie pisani, a po każdym kolejnym rozstaniu on wylewał żale na łamach magazynów, a ona życzyła mu wszystkiego, co najlepsze. Po ostatnim rozstaniu, kiedy to muzyk powiedział, że zerwał z aktorką z powodu jej wieku, pozostał jedynie niesmak.

Drew Barrymore i Edward Norton

Drew Barrymore i Edward Norton (Fot. Getty Images)

Od czasu, gdy mając zaledwie 14, lat Drew Barrymore zaczęła samodzielne życie, próbowała szczęścia z wieloma mężczyznami. Niektóre z jej wyborów wzbudziły spore kontrowersje. Być może dlatego jej związek z Edwardem Nortonem został szybko zapomniany – aktor był niewiele starszy od niej, nie słynął z kontrowersji, a poznali się na planie musicalu „Wszyscy mówią: Kocham cię”, gdzie również grali zakochanych. Mimo to Norton i Barrymore spotykali się przez trzy lata i uchodzili za jeden z najbardziej zgodnych duetów w Hollywood.

Winona Ryder i Matt Damon

Winona Ryder i Matt Damon (Fot. Getty Images)

O tym, że Winona Ryder spotykała się z Johnnym Deppem, wiedzieli wszyscy. Parze buntowników kibicowali zarówno fani, jak i inne gwiazdy. Niewiele osób natomiast wie, że pod koniec lat 90. aktorka związała się z Mattem Damonem. Gwiazdorski duet poznał się za sprawą Gwyneth Paltrow, przyjaciółki Ryder i ówczesnej dziewczyny Bena Afflecka, najlepszego kumpla Damona. Parę połączyło nieśmiałe uczucie, a niedługo potem byli widywani razem na czerwonym dywanie. Nawet po rozstaniu oboje troszczyli się o siebie i pozostali w dobrymi znajomymi.

Reese Witherspoon i Jake Gyllenhaal

Reese Witherspoon i Jake Gyllenhaal (Fot. Getty Images)

Podobnie jak wiele par w naszym zestawieniu, Witherspoon i Gyllenhall poznali się na planie. Mimo ośmiu wspólnych tygodni spędzonych w malowniczym Maroko między dwójką nie zaiskrzyło. Przełomowe okazało się dopiero przypadkowe spotkanie na lotnisku kilka miesięcy później. Choć tabloidy rozpisywały się o namiętnym locie i kolejnych randkach gwiazd, sprawa szybko ucichła. W dużej mierze za sprawą aktorki, która w tym czasie finalizowała rozwód z Ryanem Phillippem i nie była gotowa na poważny związek.

Mila Kunis i Macaulay Culkin

Mila Kunis i Macaulay Culkin (Fot. Getty Images)

Zanim Mila Kunis na dobre związała się ze swoją nastoletnią miłością, Ashtonem Kutcherem, przez osiem lat spotykała się z Macaulayem Culkinem. Podobno aktor chciał nawet oświadczyć się Kunis, ale ta dała mu wyraźnie do zrozumienia, że nie jest zainteresowana. Obojgu zależało na utrzymaniu związku w tajemnicy, ale media szybko dowiedziały się o nich i śledziły ich na każdym kroku. Powód ich rozstania pozostaje niejasny, ale w jednym z wywiadów wiele lat później aktorka przyznała, że to ona „zawaliła sprawę”.

Lucy Liu i George Clooney

Lucy Liu i George Clooney (Fot. Getty Images)

Przez lata George Clooney uchodził za hollywoodzkiego casanovę. Spotykał się, m.in. z Kelly Preston, Renée Zellweger, Kristą Allen i Lisą Snowdon. W natłoku romansów umknęło nam, że Clooney przez krótki czas spotykał się z Lucy Liu. Aktorzy byli widywani razem w 2000 roku, ale oboje zaprzeczyli doniesieniom. Te jednak powróciły kilka lat później, gdy przyłapano ich obściskujących się w limuzynie. Liu i Clooney spotykali się jeszcze kilka miesięcy, by ostatecznie rozstać się na początku 2006 roku.

Cher i Tom Cruise

Cher i Tom Cruise (Fot. Getty Images)

Na początku kariery gwiazdor „Top Gun” chętnie spotykał się ze starszymi kobietami. Największe emocje wzbudził jego związek z Cher, o którym świat dowiedział się dopiero 20 lat po jego zakończeniu. Para poznała się na ślubie Madonny i Seana Penna. Już wtedy zwrócili na siebie uwagę, ale Cruise’owi zabrakło odwagi, by zaprosić 16 lat starszą piosenkarkę na randkę. Ich ścieżki przecięły się ponownie podczas wizyty w Białym Domu. Tym razem aktor był już gotowy. Para spotykała się blisko trzy lata, a przez pewien czas nawet razem mieszkali. – To była świetna zabawa – podsumowała po latach Cher.

Nicole Kidman i Lenny Kravitz

Nicole Kidman i Lenny Kravitz (Fot. Getty Images)

Niedługo po rozwodzie z Tomem Cruise’em aktorka szukała mieszkania, gdzie mogłaby zacząć nowe życie. Tak poznała Lenny’ego Kravitza, który wynajął jej jeden ze swoich apartamentów. Aktorka i muzyk stopniowo zbliżali się do siebie, aż w końcu zaczęli się spotykać. Kidman, nauczona doświadczeniami z medialnego związku z Cruise’em, nie chciała pokazywać się z Lennym publicznie. Poszło im to tak dobrze, że dopiero wiele lat później odkryto, iż byli przez pewien czas zaręczeni. Dziś Kidman przyjaźni się z córką Kravitza, Zoe, z którą występują razem w serialu „Wielkie kłamstewka”.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij