Znaleziono 0 artykułów

Ludzie

Proszę czekać..
Justyna Kopińska: Nie mogę milczeć Justyna Kopińska: Nie mogę milczeć Roman Polański jest wybitnym artystą. Zgwałcił też 13-letnią dziewczynkę. Wielu bohaterów moich reportaży odezwało się do mnie w dzień przyjazdu reżysera do łódzkiej filmówki. Zastanawiam się, ile jest ofiar przemocy seksualnej w Polsce, dla których to trudna wizyta.
Czas to luksus Czas to luksus – Tak jak gdy jedziemy autem, żeby wyprzedzić, musimy spojrzeć w lusterko wsteczne, a żeby poznać przyszłość, musimy najpierw zrozumieć przeszłość – mówi Thomas Girst, Global Head of Cultural Engagement w BMW. Z autorem książek o sztuce współczesnej i wykładowcą na monachijskich uczelniach spotkaliśmy się w przededniu premiery „Carmina Burana (Mgnienie Oka)” na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, zrealizowanej w ramach drugiej edycji projektu BMW Art Club. Już dziś wieczorem ostatni spektakl na podstawie utworu Carla Orffa przedstawionego w nowatorskiej oprawie wizualnej Borisa Kudlički.
John Galliano: Każdy zasługuje na drugą szansę? John Galliano: Każdy zasługuje na drugą szansę? Po skandalu z 2011 roku, który wywołał antysemickimi wypowiedziami, Brytyjczyk powrócił do gry dzięki projektom dla Maison Margiela.
Kasia Sokołowska: Warto szukać własnych map Kasia Sokołowska: Warto szukać własnych map Terapeutów od wypalenia jest dużo, a od sukcesu – zdecydowanie mniej – mówi reżyserka pokazów mody, jurorka „Top Model” i założycielka marki Emeralds and Crocodiles, z którą w przeddzień startu aplikacji „Vogue Polska” rozmawiamy o tym, co jest najważniejsze w pracy.
Björk: Patronka awangardy Björk: Patronka awangardy Niewielu pamięta Björk w epizodycznej roli w filmie „Prêt-à-Porter” Roberta Altmana. W dniu 56. urodzin artystki podążamy jej szlakiem.
Kariera w modzie: Nowojorska prawniczka Kariera w modzie: Nowojorska prawniczka Anna Radke w wieku 19 lat wyjechała z Włocławka do Nowego Jorku. Po studiach na FIT i stażu w amerykańskim „Vogue’u” dostała pracę jako prawniczka mody. Opowiada nam o swojej drodze do sukcesu.
 Joanna Piotrowska: Wszędzie widzę piekło kobiet Joanna Piotrowska: Wszędzie widzę piekło kobiet Jest takie oczekiwanie, by Feminoteka ciągle czymś zaskakiwała, by za każdym razem był efekt „wow!”. Ale w trudnych tematach należy cieszyć się z małych zmian – mówi Joanna Piotrowska, założycielka Feminoteki, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, ekspertka antydyskryminacyjna. Z działaczką rozmawiamy przy okazji kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”.
Justyna Kopińska: Zaciągnięcie pożyczki od życia Justyna Kopińska: Zaciągnięcie pożyczki od życia Po wielu latach życia w zagrożeniu i stresie zbudowałam świat pewny. W relacjach z pracodawcami czuję spokój, z czytelnikami – wspólnotę. Ostatnio na spotkaniu autorskim w bibliotece w Słupsku jeden z czytelników spytał, czy jestem spełniona. Bez wahania odpowiedziałam: „Jestem”.
Alexi Lubomirski: Gołębie serce, błękitna krew Alexi Lubomirski: Gołębie serce, błękitna krew Na planie najważniejsze jest dla niego zaufanie. I narracja. Bo Alexi Lubomirski swoimi zdjęciami chce przede wszystkim opowiadać historie.
Justyna Kopińska: Cała kariera w rękach jednego człowieka Justyna Kopińska: Cała kariera w rękach jednego człowieka Oglądając serial „The Morning Show”, zastanawiałam się, jak duża jest różnica między dyskursem na temat molestowania seksualnego w miejscu pracy na Zachodzie i w Polsce. Na ekranie widzimy, że jedyną osobą, która publicznie przyznaje się do wątpliwości, czy można proponować podwładnym seks, jest człowiek, który stracił za to pracę. U nas osoby wyżej w hierarchii pozostają bezkarne.
  1. Ludzie
Proszę czekać..