Znaleziono 0 artykułów
21.08.2023

Nisko, jeszcze niżej: Jeansy z niskim stanem to gorący trend jesieni

21.08.2023
Isabel Marant, Jesień-zima 2023-2024 / Fot. Spotlight/Launchmetrics

Czy jeansy z obniżonym stanem osiągnęły w tym sezonie najniższy możliwy pułap? Można tak powiedzieć. Biodrówki to powracający trend, który królować będzie jesienią 2023 roku.

Jeansy z niskim stanem powracają, ale w tym sezonie będziemy nosić je jeszcze niżej niż w latach 2000.

Osiągnęliśmy nowy poziom - przynajmniej metaforycznie. Najnowszy jeansowy trend, który z wybiegów trafi na ulice? Jeansy z ekstremalnie niskim stanem o oversize’owym kroju. Ten kontrowersyjny element garderoby wielokrotnie wywoływał poruszenie. Doskonale pamiętamy odsłaniające pośladki bumstery Alexandra McQueena. Pokazy kolekcji na sezon jesień-zima 2023 udowodniły, że nostalgiczny design powraca: Marki takie jak Vaquera, MSGM, Stella McCartney i Isabel Marant zaprezentowały w swoich kolekcjach low waist jeans, wyraźnie pokazując, że nie ma od nich odwrotu.

Powrót tego trendu może wywoływać dyskomfort u milenialsów. Z obcisłymi spodniami odsłaniającymi brzuch na czele, wczesne lata dziewięćdziesiąte to czas dominacji nieaktualnych dziś standardów piękna. Młodość i szczupłość były terminami definiującymi tę epokę, a inkluzywność nie była wówczas jeszcze dla nikogo priorytetem.

Czym współczesne jeansy z niskim stanem różnią się od biodrówek z lat 90.?

Ale powracające dziś jeansy z niskim stanem zdają się prosić o rozgrzeszenie – nie są już elementem garderoby dla wybranych. Ich krój jest tak szeroki, jak niska jest talia – bardzo. Chcąc dziś nosić jeansy z niskim stanem, nie trzeba już nawet szukać konkretnego modelu, wystarczy wybrać klasyczną parę jeansów o jeden rozmiar większą i opuścić ją na biodra.

Jak stylizować jeansy z niskim stanem? Modelki na wybiegach wskazują drogę: z tank topami, luźnymi dzianinowymi topami lub crop topami, dopełniając styl Y2K. Poniżej przedstawiamy najciekawsze inspiracje, które sprawią, że tej jesieni nie będziesz miała nic przeciwko temu, by nosić biodrówki!

Artykuł został opublikowany oryginalnie na Vogue.de

Rachel Besser, Mona Bergers
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Nisko, jeszcze niżej: Jeansy z niskim stanem to gorący trend jesieni
Proszę czekać..
Zamknij